מערכות סולאריות לחימום המים

השירותים שלנו

  • ניקוי אבנית
  • תיקון והתקנת קולטים
  • עד 10 תשלומים ללא ריבית
  • תיקון והתקנת דודי שמש וחשמל
  • החלפת גוף חימום ו\או תרמוסטט
  • מעל 12 שנות ניסיון ומאות לקוחות ממליצים
  • צוות מקצועי ומיומן עומד לרשותכם בכל שאלה

מערכות סולאריות לחימום המים בבניינים רבי קומות

המודעות לשימוש באנרגיה ירוקה שאיננה מזהמת והתורמת לאיכות הסביבה מוצאת ביטוי גם בחוקים שונים הנחקקים על ידי ממשלת ישראל. כך לגבי החובה להתקין דודי שמש או דוד חשמל בבתים פרטיים ובבניינים של עד 8 קומות. בשנים האחרונות התגברה המגמה של בניית מגדלי מגורים הגבוהים מ8 קומות. בבניינים אלו אין חובה להתקין דודי שמש מהסיבה העיקרית הפשוטה שאין בהם די מקום. הממשלה מתכוונת ליזום חוק של התקנת מערכת סולארית, ובהיעדר חוק כזה, קיימת רק המלצה להתקנת מערכת כזאת. בינתיים, חייבים רוכשי הדירות במגדלים אלו להשתמש בדודי חשמל המייקרים את עלויות חימום המים. יחד עם זאת, וועדי בתים בבניינים כאלו או חברות ניהול יכולים לבקש התקנת מערכות סולאריות מרכזיות יעילות. כל מערכת סולארית מרכזית כזאת כוללת חוות קולטי שמש ודודים נפרדים או מיכל אגירה גדול בהם נאגרים המים החמים לשימוש הדיירים. רוב המערכות האלו הינן מערכות סגורות שבהן המים החמים מחממים באופן עקיף את המים שבהם משתמשים בפועל. וזאת בניגוד לדודי שמש בהם המים המתחממים הם אלו המגיעים, בסופו של דבר, אל הברזים.

התהליך מתבצע כך: המים הנמצאים במערכת הם מים במערכת סגורה. הם עוברים בצינורות בתוך דודי החשמל שבבתים ומחממים את המים שבהם באמצעות מחליף חום. חום מים זה נשמר טוב יותר מאשר מים אשר נמצאים בדודי שמש, ויש לכך יתרון רב. היות והדוודים ממוקמים בדירות הנמוכות ממיקום המערכת יש צורך להזרים את המים אליהם. את הדבר פותרים באמצעות מערכת אשר כוללת משאבה אחת או שתיים (בהתאם למספר הקומות), והן אלו המזרימות את המים החמים. הן מותקנות בסמוך לקולטים ומופעלות על ידי תרמוסטט הקובע אם להזרים מים חמים על פי הטמפרטורה הנמדדת במערכת. למערכת זאת יש מספר יתרונות. החשוב ביותר הוא שהיא מסוגלת בימי שמש לספק ביעילות לכל דירה מים חמים באופן שווה. יש לה יתרון אסתטי מאחר ואין דודי  שמש בולטים המכערים את הנוף. הקולטים עצמם נמוכים למדי ואינם בולטים. יתרון חשוב אחר הוא היותה מערכת סגורה אשר אינה קולטת מים מבחוץ, וכך אין נוצרת אבנית, או מצטברים לכלוך ומשקעים אחרים. המים איכותיים, נקיים ובריאים יותר ואין הם קופאים בלילות בהם הטמפרטורה צונחת. בנוסף, הדוודים קרובים לדירות והמים המגיעים חמים יותר.

החיסרון העיקרי של המערכת היא מחירה היקר בגלל עלות הרכיבים וההתקנה. המערכת שייכת לכל הבניין ולכן הטיפול בה שייך לוועד המרכזי. בבתים מסוימים יכול הדבר להפריע בגלל הרכב הדיירים. בנוסף, עלול להיות בלאי רב יותר של חלקים יקרים בה דוגמת: מחליפי חום היקרים ביחס לאלו של דודי שמש, משאבות ועוד. התקנת מערכת כזאת בבתים קיימים מסובכת בגלל הצורך לחבר כל דירה בנפרד. יחד עם זאת, כאשר אין מקום לדודי שמש על הגג ואין ברירה אחרת, כדאי לעשותה. התקנתה בעת בניית הבניין זולה ביותר בגלל שהיא מתבצעת בעת תהליך הבנייה ובשלב עבודות הגמר. חברת אנרגיית הטבע מתמחה בהתקנת מערכות סולאריות וברשותה תשתית מתאימה לעבודות אלו. מומחיה יבצעו את העבודה על פי התקן תוך כדי הקפדה על בחירת מיקום מתאים ללא צל לקולטים ובחשיפה מרבית לשמש (כיוון דרום). המערכת תעוגן היטב. המתקינים יימנעו מפגיעה בציפוי  הגג ובתום ההתקנה יבדקו את תקינותה. ניתן להזמינה בעת הקמת בניין או לאחר אכלוסו. בנוסף, חברת אנרגיית הטבע מתמחה בהתקנה, טיפול ותחזוקה שוטפים ותיקונים הנדרשים מעת לעת. תחזוקה למערכת נדרשת כל שנה עד שנה וחצי וכוללת ריקון הקולטים, ניקוים ושטיפתם בלחץ. הכול כדי למנוע סתימתם.

מתקין מורשה דודי שמש כרומגן ואמקור

לקוחות ממליצים

מירי

שירות מעולה במחירים מצוינים
5.0
2019-01-22T20:41:20+00:00
שירות מעולה במחירים מצוינים
5
1

מידע שימושי לשירותכם

איך עובד דוד שמש
Uncategorized

איך עובד דוד שמש

איך עובד דוד שמש? בכל בית או מבנה שבו מתגוררים ושוהים אנשים יש צורך לחמם את המים בברזים. קיימות שיטות

אנו מומחים לתיקון והתקנת כל דודי השמש והחשמל

אנו בחברת אנרגיית הטבע מתחייבים לשירות מקצועי ולאחריות מלאה על כול עבודה, אנו מתחייבים לתת שירות לשביעות רצונם של כל לקוחותינו.

כל הדוודים שאנו מספקים עומדים בתקן הישראלי המחמיר IS-9001 ונושאים תו תקן ישראלי.

מעוניינים בהצעה משתלמת במיוחד?

לפרטים נוספים חייגו אלינו 050-800-5862 או מלאו את הטופס משמאל ונשוב אליכם בהקדם.